28 Temmuz 2011 Perşembe

Adriyatik ve Balkanlar'a yolculuk...

Önümüzdeki günlerde hayallerimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz, heyecan hat safhada...Şubat ayından beri planlarını yapmaya çalışsak da, asıl hazırlıkların önemli kısmı son haftalara, hatta son günlere kaldı. Zaman yaklaştıkca sanki günler geçmek bilmiyor ama bir taraftan da yapmamız gerekenler yetişmiyor gibi...belki de bize öyle geliyordur:)Balkan ülkelerini daha önce gezenlerin paylaşımlarından, gezi forumlarındaki bilgilerden de yararlanarak bize en uygun rotayı oluşturduk sonunda. Mesafeleri ve yolları viamichelin yardımıyla tespit ettik ve otel rezervasyonlarımızı booking.com aracılıgıyla  yaptık. Bakalım yol bize neler gösterecek:) Bu arada yola kendi arabamızla ve iki şöför olarak çıkıyoruz, önümüzde ise yaklaşık 3,100 km var, sadece gidiş için:) Dönüşte daha direk bir rota ile daha kısa zamanda dönmeyi düşünüyoruz. Güzergahtaki bazı lokasyonları transit gecerek toplam 8 gün de Istanbul'a varmayı planlıyoruz.

.
Güzergahımız:
Almanya - Avusturya - Slovenya - Hırvatistan - Bosna Hersek - Karadag - Arnavutluk - Makedonya - Yunanistan - Türkiye


Vee çok yakında; güzel anılar ve fotograflarla, Adriyatik Kıyıları ve Balkanlar  gezgindirgezeninadi.blogspot.com'da:))))

Let the ROAD Story begin...

2 yorum :

  1. bu yolculuk hala devam mii ediyor sanirim. Oyle ise keyifli gezmeler!

    YanıtlaSil
  2. Sevgili Gulcin, devam ediyor demeyi cok isterdim, ama döndük hatta nerdeyse bir ay olacak. Ama dönüste bizi bekleyen is yogunlugu nedeniyle ne yazık ki bloga vakit ayiramaz oldum. Yine de notlar ve fotolar cok yakında diyorum;)
    Bu arada tatil arabası kavramını cok iyi anladık. Her ne kadar iki kisi olsak da Golf 4 uzun yolda küçücük kalabiliyormus, seneye bakarsın bizim de kocaman bir tatil arabamız oluverir;)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...