31 Aralık 2014 Çarşamba

Merhaba 2015Bir senenin daha sonuna geliyoruz ya ister istemez geriye dönüp değerlendirme yapmak istiyor insan. Gerçi blogda en son hoşgeldin 2014 demişim ve şimdi 2014’e güle güle, 2015’e ise merhaba diyoruz. Zaman çok hızlı geçiyor… Tam zamanlı çalışıp, yarı zamanlı gezerken bir de blog ve sosyal medya hesaplarına zaman ayırmak oldukça zor. Zevkli elbette ama bir o kadar da meşakatli… Bu vesileyle yeni yılın ilk dileğini dile getirip; 2015’te daha çalışkan bir blogger olup, blogu daha güncel tutmayı diliyorum :)
  
Bangkok'ta girdiğimiz 2014, bizim için dop dolu bir sene oldu. Görmek istediğimiz yerler listemize bir çok tik attık. Hatta gelecek için listemizi genişlettik bile. Dünyanın henüz %17‘sini görebilmişken ve önümüzde daha %83 gibi büyük bir hedef varken yine de sevdiğimiz yerlere tekrar tekrar gitmekten kendimizi alıkoyamadik. Gönlümüzde derin yer eden Tayland’a geçen sene ben ikinci Tamer ise üçüncü kez gitmiş olduk ve bunun Tayland’a son gezimiz olmadığını çok iyi biliyoruz. Sevgili 2015 senden bir Tayland gezisi daha bekliyoruz :)

Gezmelerin en güzel yanı güzel yerler görmek olduğu kadar güzel insanlarla da tanışmak, aynı dili konuşamasak da iletişim kurabilmek, farklı renkleri görüp onları olduğu gibi kabul etmek ve gök kuşağının parçalarını algılamak oldu yine… Tabi ki 2014’te de harika anılarla doldurduk ceplerimizi. 

Bu sene gezmelerin dışında mutlu birleşmelerin de yılıydı aynı zamanda. Canımızın içi üç arkadaşımız dünya evine girdi ve bizim yollarımız da böylece sıkça İstanbul’a düşmüş oldu. Ayrıca 2014’te Tayland (Bangkok, Koh Lanta, Koh Lipe), Malezya (Langkawi, Kuala Lumpur), Berlin, Baden Baden, Colmar, Basel, Hamburg, Prag, Annecy, Marsilya, Nice, Milan, Bodrum, Kos, Simi, Rodos, Akyaka, Kabak, Kas, İzmir, Berlin, Bodensee (Konstanz, Meersburg, Friedrichshafen, Isviçre), Nebelhorn (Allgäu)'a düştü yolumuz.

Geçen sene blogda Hoşçakal2014 derken Güney Amerika’ya selam göndermişiz ancak çok istediğimiz halde Peru, Bolivya ve ayrıca Küba’ya bu sene de bir türlü seyahat programımızda yer veremedik ama sevgili 2015 duy sesimizi artık diyoruz :) Bir de Lizbon‘u 2015’de kesinlikle görülecek diye buraya da not alalım…

2015 yılında da yine yeni coğrafyalarda yeni keşifler yapmak dileğiyle diyoruz… Bol seyahatli, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yıl geçirmenizi diliyoruz… 

Sevgiyle ve seyahatle kalın,

2 yorum :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...